Що вдягти на співбесіду, щоб бути на висоті: висловлюємо впевненість за допомогою образу
Який би досвід ви не мали, скільки б успішних проєктів не закінчили, навіть при ідеальному резюме під час співбесіди вас все одно будуть зустрічати візуально. Кажуть, що усього 30 секунд достатньо, щоб скласти враження про людину одразу ж після того, як ви її побачили. Що ж, тоді будемо у всеозброєнні та підготуємось до важливої зустрічі заздалегідь.
Нижче – 5 порад наших стилістів.
Порада №1
Дізнайтесь, який дрес-код використовується в тій компанії, на посаду в якій ви претендуєте. Подивіться фото з різних заходів в соцмережах: ваш образ повинен бути по духу близький співробітникам. Припустимо, ви претендуєте на позицію головного бухгалтера. Але головбух в магазині дитячих іграшок і бухгалтер в компанії, яка торгує складним медичним обладнанням, виглядають по-різному.
У вашій професії необхідні раціональність, зібраність, логіка мислення, вміння планувати й розставляти пріоритети? Вибирайте лаконічні силуети, мінімалізм в аксесуарах, якісні та функціональні одяг і взуття. Наприклад, класичну трикотажну сукню з вільним жакетом. Якщо професія пов'язана з творчістю, то й образ повинен нести в собі щось оригінальне. Це може бути асиметрія в крої, незвичайні кольори, несподіване використання аксесуарів. Одягніть легку білизняну майку, доповніть її широкими штанами та об’ємним в’язаним кардиганом.
Порада №2
Зверніть особливу увагу на колір. Так, це, скоріш за все, буде класична кольорова гамма: сірий, чорний, коричневий, синій, білий, фіолетовий. Та якщо дозволяє сезон чи характер місця, куди ви влаштовуєтесь, не нехтуйте й іншими відтінками. Наприклад, нюд завжди буде доречним – як в класичних штанних костюмах, так і в стриманих сукнях чи одному з елементів багатошарового образу.
Порада №3
Не робіть так, щоб образ виглядав «голим», тому обов’язково розставляйте акценти. Щоб правильно це зробити, об'єктивно оцініть свої сильні сторони. Якщо у вас гарні руки — зробіть акцент на годиннику, браслеті або каблучці. Якщо більш виграшна зона портретна, то фокусною точкою може стати краватка, брошка, сережки або окуляри. Важливо: акцентів не повинно бути занадто багато, а в цілому таких фокусних точок не повинно бути понад дві.
Порада №4
Звичайно, не варто забувати про те, у що ви будете взуті. Від взуття дуже сильно залежить не тільки завершеність образу, а й ваша хода та загальна впевненість в собі. Тому обирайте, першою чергою, комфортну для себе пару. Якщо це будуть підбори, то, звичайно, не дуже високі та достатньо стійкі, щоб, наприклад, за потребою ви змогли пройти екскурсію компанією.
Порада №5
Ви ніколи (ніколи!) не зробите помилку, якщо оберете класику. Навіть якщо ви претендуєте на посаду, яка не потребує строгого дрес-коду, спокійний пуловер з ангори в монокольорі та жіночі штани прямого крою стануть вам в нагоді. Сюди ж спідницю довжиною до коліна, сукню середньої довжини, блузку, блейзер чи сорочку. Додайте настрою та акцентів за допомогою аксесуарів, адже, наприклад, за спортивного взуття образ із класичними штанами перетвориться на стріт-стайл, а класична сорочка, зав’язана на вузол на лінії талії зверху гольфа – це вже традиційний приклад кежуал.
Це важливо: ваш макіяж повинен бути максимально природним. Зробіть основну ставку на чисте, гарно укладене волосся. Ніяких вечірніх зачісок! Постарайтеся обійтися мінімумом прикрас. Каблучка, кульчики, один кулон чи годинник – цього буде цілком достатньо.
І пам’ятайте, що зневажати одягом – чистим, актуальним і відповідним професії – на співбесіді не варто. HR сьогодні – не тільки й не стільки «кадровик», скільки психолог, який навіть до початку діалогу зможе виявити характеристики вашої особистості саме за образом.