Що покласти до валізи аби не вивезти пів шафи: збираємось у поїздку
Перед тим, як ми почнемо радити, які саме речі взяти із собою до поїздки (чи то відпустка, чи відрядження, чи бажання погостювати в рідних), радо нагадаємо про тему капсульного гардероба. Це – система (саме так!), за якою підбираються речі, мінімальна кількість яких здатна скласти десяток, а то й більше образів завдяки взаємозамінності. І саме тому методика капсульного гардероба якнайкраще підходить для поїздок, значно заощаджуючи простір у вашій валізі. Отже, спробуємо скласти умовний вішлист речей, які знадобляться вам у поїздці восени.
Важливо: уявімо, що ваша поїздка буде тривати 5-7 днів. Тому розраховуємо на чотири образи + той, в якому ви будете вирушати.
Образ №1. Базовий
Найзручніший предмет гардероба для будь-якої подорожі – це джинси, а якщо це на ваш формат, то замініть їх на штани з тонкої вовни темно синього кольору. До них – костюмний жакет і базовий чорний топ. Вони завжди повинні бути в гардеробі, а ось в подорожі дають вам можливість не повторюватися – такі речі можна легко комбінувати з іншими елементами, які ви поклали собі у валізу.
Образ №2. Прогулянковий
Перш за все – взутті: кросівки, чоботи на низькому підборі. Далі – теплий светр чи худі, легка куртка або вільне пальто. Низ – будь-які штани або джинси.
Образ №3. Вечірній
Маленька чорна сукня буде доречною і на вечірці, і на діловій зустрічі з партнерами. Доповнити її зможуть светр і яскраве взуття – вони зроблять цей лук яскравим і виразним.
Образ №4. Діловий
Якщо ви навіть направляєтесь не у відрядження, такий формат жіночого одягу все одно може знадобитися. Наприклад, у відпустці або під час гостювання у друзів ви захочете сходити до театру чи прогулятися до виставкової зали сучасного мистецтва. В такому випадку візьміть кроп-топ, гольф та жакет чи класичний кардиган, які зі штанами з пункту №1 створять стриманий і влучний образ.
Порада: з-поміж одягу для «виходу у світ» не забувайте про домашні комплекти, в яких ви будете спати чи відпочивати. Це може біти зручний трикотажний костюм або комплект зі спортивних штанів і худі/лонгслива. Підберіть подовжену жіночу футболку, яка буде замінювати нічну сорочку та підійде під обраний костюм.
Коротко: 7 важливих правил, дотримання яких значно заощадить місце у вашому багажу
1. 1 + 3. Це означає, що до одного «низу» має підходити три «верхи». Тоді у вас буде 4 речі — і вибір одягу на 3 дні. Ще бажано, щоб «низ» відповідав категорії «базові речі».
2. Якщо думаєте, чому віддати перевагу – модній сукні з принтом або білому/чорному/синьому варіанту, беріть останній. Його буде набагато легше скомбінувати з іншими речами.
3. Не беріть речі строго під принцип скільки днів — стільки й нарядів. Завжди є шанс що-небудь забруднити, порвати, затягнути або втратити. Найкраще рівняння тут X + 1, де X — кількість днів, на які планується поїздка.
4. Не забувайте брати з собою аксесуари. Всі ці маленькі брошки, браслети, кульчики, каблучки здатні на великі дива з перетворення денного casual look в коктейльно-вечірній. А місця займають зовсім небагато.
5. Не беріть із собою нове взуття. Тому що ризик натерти мозоль високий, а з пошкодженими ногами насолоджуватись поїздкою буде надзавданням. Тим більше не беріть взуття незручне, нехай і гарне. Перевагу надавайте зручному й універсальному варіанту.
6. Визначтеся, чим ви збираєтеся займатися більшість часу. Лежати на пляжі та/або біля басейну? Натхненно оглядати руїни? Ходити по музеях? Відпочивати у клубах і ресторанах? Займатися йогою та медитувати? Дві третини вашої валізи має бути присвячено головній темі, одна третина — речам іншого характеру, на випадок, якщо ви раптом вирішите змінити плани.
7. Подорожувати краще так, щоб не брати баласт. Тобто всі речі, в яких ви їдете, повинні бути не просто зручними, а ще й стати в пригоді надалі. Хороший варіант – жіночі лосини з еко шкіри або трикотажу.