Екологічна мода: 6 правил щодо використання без шкоди навколишньому середовищу
Екологічність в більш вузькому сенсі – те, що не шкодить. Адже саме усвідомленість сьогодні – справжній тренд, а не тільки певний крій, бренд або відтінок. Етичність, усвідомлення можливих наслідків на дистанції і те саме правило «не брати більше, ніж тобі потрібно». Про те, як залишатися в рамках модних віянь і при цьому не нашкодити світу, поговоримо сьогодні.
Систематизуйте
Ретельно плануйте свій гардероб і залишайтеся вірні обраному стилю. Це важливо, оскільки при купівлі речей, які просто попалися на очі, ви ризикуєте стати володаркою класичного жакета, сукні в стилі бохо, ботфортів і мініспідниці з латексу. Тому шопінг – тільки зі списком, наприклад: шарф, джинси, гольф, два светри й спідниця. Так і спокус буде менше, і проблем з вирішенням наступного пункту нашого гайда.
Не викидайте
Частину речей можна віддати в переробку, частину – нужденним (у багатьох містах зараз встановлені спеціальні бокси або працюють пункти прийому). Благодійні організації для матерів і дітей, та навіть притулки для собак, в яких чотириногі будуть раді вашій старій куртці – підійде будь-яке рішення!
Шопінг – рідше, але якісніше
Світова індустрія моди виробляє близько 100 мільярдів елементів одягу на рік. І перед тим, як зробити чергову покупку за компанію або тому, що розпродаж, поставте собі питання – чи одягнете ви цю річ хоча б 30-40 разів. І так, краще три пари якісних штанів, ніж стопка джинсів з массмаркета, які скоро або вийдуть з моди, або надбають неохайного вигляду.
З рук в руки
Секонд-хенд і барахолки перестали асоціюватися з нестачею коштів і людьми, які прагнуть до середнього класу. Тепер купувати речі, які вже були у вжитку й давати їм нове життя – модно.
Це цікаво: зовсім нещодавно з'явилося таке поняття, як swap party. Це вечірка, в процесі якої люди не просто спілкуються, а й обмінюються своїми речами, які їм вже не потрібні. Це не заробіток, а можливість дати речам друге життя (важливо пам'ятати, одяг і взуття повинні бути в придатному для подальшого використання стані).
Відфільтруйте
У мережі багато відкритої інформації щодо того, хто з брендів використовує екологічні способи виробництва, а хто – ні. Деякі компанії використовують залишки тканин, інші – не користуються синтетичними барвниками тощо. Хімікати забруднюють атмосферу та водойми, а також шкодять працівникам виробництв. Перевірте ще раз інформацію, навіть якщо маркетингові слогани брендів рясніють словами «еко», «турбота» та «природа».
Шерінг
Це популярний термін, але частіше з приставкою car, і ось сьогодні він вже відноситься і до одягу. Якщо простіше – беріть в прокат одяг, якщо ви розумієте, що він не стане в нагоді вам більше одного разу: сукні на весілля і випускний в найширшому розмаїтті реалізуються в оренду. Це і дешевше, і логічніше, і з турботою про екологію.