Багатошаровість: гайд з того, як поєднувати різні текстури та стилі
Це – один із найвдаліших трендів останніх років, головною рисою якого є безліч варіантів для використання. В нього немає сезонності, вікових чи гендерних обмежень. Сьогодні – про багатошаровість, яка ані цієї осені, а ні взимку не збирається покидати наші гардероби. Отже, пропонуємо вам детальний гайд щодо того, як саме використовувати цю техніку у створенні повсякденних look-ів.
Головне правило
Багатошаровий образ створює багато місця для польоту фантазії – це відмінний варіант для прояву своєї креативності. У ньому можна поєднувати різні кольори, фактури, і навіть, на перший погляд, непоєднувані один з одним стилі. Наприклад, спорт з романтикою або класикою. Відмінно буде виглядати тандем щільних, грубих фактур з легкими – наприклад, вовни з атласом чи деніму з шовком.
Найпростішими й звичними варіантами складання багатошарового образу буде поєднання декількох елементів верху: сорочка, жилет і бомбер або гольф, худі та пальто. Також ідеальними будуть образи, де всі верстви витримані в рамках однієї фактури і кольору, так звані, монообрази. Уявімо: широкі штани, сорочка, жилет і тренч в молочному або, скажімо, сірому відтінку.
Це цікаво: багатошаровість в образі стосується в тому числі й верхнього одягу. Наприклад, цікавим і, що головне, теплим варіантом на осінь-зиму є тонка стьобана жіноча куртка на синтепоні під класичне пальто міді довжини.
Ще одне важливе правило в створенні багатошаровості – дотримання пропорцій фігури. З великою кількістю шарів одягу можна з легкістю зробити образ диспропорційним і, наприклад, отримати заширокі плечі та занадто вузькі стегна чи навпаки.
Тренд, в якому багато місця для креативу
І ми вважаємо цю рису багатошаровості однією з найголовніших переваг. Що заважає нам поєднати, наприклад, штани зі спідницею? Чи сукню з класичними жіночими лосинами? Також цікаво будуть виглядати образи, де два ідентичних елементи надіті один на одного. Наприклад, сорочка на сорочку чи навіть жилет на пальто. Якщо для вашого повсякденного образу креатив не підходить, «грати» можна з фактурами та кольорами. Яскраво зелене пальто, бордовий жакет та білий шарф чи, скажімо, тонка білизняна сукня з сорочкою на випуск і об’ємним в’язаним светром.
Для чого в багатошаровості геометрія?
Для того, щоб гармоніювати образ і, знову ж таки, не зробити його занадто важким чи перенасиченим. Ось декілька принципів, за якими варто використовувати цей метод:
Вертикаль
Розстебнуті борти верхніх шарів (пальто, жакета, жилета, кардигана тощо) або довгі кінці шарфа створюють дві паралельні лінії, тим самим витягаючи та звужуючи силует. За своєю суттю це і є вертикальна багатошаровість. Особливо виструнчують подовжені верхні шари одягу довжиною, що перекриває стегна й нижче. Така багатошаровість підійде для будь-якого типу фігури та комплекції.
Горизонталь
У цьому виді багатошаровості нижній шар визирає з під верхнього, створюючи лінію по горизонталі. Ось тут вже потрібно бути більш обережною. Створювана горизонталь, особливо в контрастному кольорі, акцентує увагу на місці її розташування. Вона візуально розширює силует в цьому місці (класичний приклад – сорочка, що визирає з-під светра). Пасуватиме така багатошаровість власницям струнких фігур середнього зросту й вище.
Змішаний формат
Це горизонтальна й вертикальна багатошаровість одночасно. Такий спосіб допоможе приручити горизонтальний тип нашаровування одягу без особливих візуальних втрат для фігури. Наприклад, горизонтальна лінія білої сорочки, що визирає з під темного светра, візуально розширить стегна. А от розстібнуті пальто / жакет / жилет продемонструють лише частину цієї горизонталі. При цьому паралельно розташовані борти верху витягнуть силует і зроблять його стрункішим. Посилити такий важливий ефект допоможе намотаний шарф чи палантин із випущеними довгими кінцями.
Експерименти радимо починати з класичною базою та спокійними, нюдовими кольорами: коричневим, молочним, кремовим тощо.